еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонијатурист ќе дели дивиденда, кои се најголемите акционери

Од Македонијатурист АД Скопје информираа дека Друштвото ќе дели дивиденда од 200 денари бруто по акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонијатурист ќе дели дивиденда од 200 денари бруто по акција

Според Годишниот извештај за работењето лани кој Македонијатурист го објави преку Македонската берза пред простојното Собрание на акционери, Друштвото има издадено 452.247 акции.

Номинална вредност на една обична акција изнесува 25,56 евра, а има 517 акционери.

Оваа се најголемите акционери:

Дел од членовите на Управниот и Надзорниот одбор поседуваат акции:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонијатурист со драстичен раст на добивката

Фото: Фејсбук/Холидеј ин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕУ прифати дел од билатералните барања на Бугарија да стојат во преговарачката рамка

Редакција

И македонските угостители и музичари се вакцинираат во Србија

Редакција

„Макпетрол“ го доби тендерот на „ГА-МА“ за набавка на пророден гас вреден 575.000 евра

Редакција