еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија избра претседател, излезноста до 18.30 часот – 46%

Според податоци на Државната изборна комисија (ДИК) излезноста на претседателските избори до 18.30 часот е 46%, со што е постигнат потребниот цензус од 40%.

На парламентарните избори пак излезноста до 18.30 часот е над 53%, односно гласале 886.597 граѓани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија ќе добие претседател денеска, постигнат е цензусот

До 17 часот излезноста на парламентарните избори 46,93%

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од Ковид-19 починаа седум лица, дополнително пријавени уште петмина

Редакција

Сексуална експлоатација, доминатна форма на трговија со луѓе во Македонија

Редакција

Обвинителство: Дел од обвинетите за настаните од 27. април, организирани и со фантомки влегле во Собранието

Редакција