еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија ќе купува транспортни хеликоптери од Италија

Македонија ќе купува повеќенаменски транспортни хеликоптери од Италија.

Владата на седница ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за одбрана за потребата на доделување договор за набавка на повеќенаменски транспортни хеликоптери, со склучување договор – влада со влада помеѓу Владата на Македонија и Министерството за одбрана на Италијанската Република, информираа од таму.

Фото: АРМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува интересот за вакцинација, вкупно ревакцинирани 485.464 граѓани

Редакција

Несекојдневна измама: Маж од Кочани „лекувал“ штипјани за пари и злато

Редакција

(ВИДЕО) Заев на прослава на Успение на Пресвета Богородица во црквата „Светa Богородица“ во Осоговскиот манастир

Редакција