еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски телеком ќе дели дивиденда

Собранието на акционери на Македонски телеком АД Скопје донесе одлука за исплата на дивиденда од добивката на компанијата од минатата година, соопштија од таму преку Македонската берза.

Вкупната сума за оваа намена е 2.212.067.762 денари бруто, а висината на дивидендата по акција е 25,65 денари бруто.

Последен ден на тргување со право на дивиденда е 10. јули 2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски телеком ги објави надоместоците на владините преставници Дураки, Милев, Ангеловска

Македонски Телеком продолжува со силен финансиски раст и во првите три месеци на 2024 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Луксузни возила “пловат“ во Дубаи: Силен дожд поплави трговски центри и населби и урна патишта

Редакција

(Фото) Бугарија го затвора здружението кое го отвори македонскиот клуб во Благоевград

Редакција

Утре замрзнување на цените на хигиенските производи, во текот на неделата и на дел од овошјето и зеленчукот

Редакција