еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Марина Симоноски, претседателот на Одборот на директори на Уготур поднесе оставка

Од Уготур АД Скопје преку Македонската берза информираа дека неизвршниот член и претседател на Одборот на директори, Марина Симоноски, поднела оставка од функцијата .

-Функцијата неизвршен член и претседател на Одбор на директори ќе ја врши до денот на одржување на годишното Собрание на акционери на Друштвото, кога оставката стапува на сила, велат од таму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маја Велкова избрана за извршен директор на Уготур

Александар Михајлов повеќе не е акционер, штипски “Хед ком се“ купи акции во Уготур

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате првенство

Редакција

Макошпед во првите шест месеци со зголемена добивка

Редакција

Поголем интерес за летување од лани: Грција и Турција најбарани

Редакција