еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Минимален раст на прометот на Македонската берза во мај

Македонската берза го објави билтенот за мај, кој покажува минимален раст на прометот од 0,32% и раст на бројот на трансакциите за 4,28%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акциите на Комерцијална, НЛБ Банка и Алкалоид најтргувани во мај: Колкав промет оствариле

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Патики со српски мотиви му поклони Антиќ на Вучиќ

Редакција

Судење за „Рекет“: Радуловиќ и Туцаковиќ му дале пари на Боки 13 за телевизијата и за лекови од Италија

Редакција

Петков: Премиерот не носи сам одлуки, ако има договор со Скопје прво МНР ќе ја извести Владата

Редакција