еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за здравство склучи договор со “Универзал Балкан„ вреден 2,2 милиони евра

Министерството за здравство склучи договор за изведба на реконструкција и адаптација на КАРИЛ со градежно проектантско трговско друштво Универзал Балкан ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на договорот е 139.191.661 денари или 2.263.279 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турскиот театар во Скопје склучи договор со “Универзал Балкан“ вреден 4,4 милиони евра

Турскиот театар склучи договор со Универзал Балкан вреден 1,5 милион евра

Турскиот театар од Скопје склучи договор со Универзал-Балкан вреден 3,7 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Граѓаните над 40 години кои се пријавиле, а не добиле термин за вакцинација да проверат кај матичниот лекар, вели Филипче

Редакција

„Еуромакс“ и македонскиот рударски потенцијал презентирани на најголемата светска рударска конференција

Редакција

„Саемот на мебел“ е прв од трите пролетни саеми што ќе се одржат во „Борис Трајковски“

Редакција