еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Турскиот театар во Скопје склучи договор со “Универзал Балкан“ вреден 4,4 милиони евра

Националната установа Турски театар – Скопје склучи договор за изведба на фасада и облагање на кровни површини на објектот на театарот со градежно проектантско трговско друштво Универзал Балкан ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на договорот е 273.410.551 денари или 4.445.700 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турскиот театар склучи договор со Универзал Балкан вреден 1,5 милион евра

Турскиот театар од Скопје склучи договор со Универзал-Балкан вреден 3,7 милиони евра

„Универзал-Балкан“ ќе ја реконструира Универзална сала

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За два денари поскапуваат нафтените деривати

Редакција

(Фото) Вицепремиерот Османи доброволно се пријавил да помага како лекар

Редакција

Влада: Изјавата на португалската министерка Закаријаш е целосно спротивна на португалскиот предлог за изнаоѓање решение

Редакција