еМагазин

Tag : Турски театар

Бизнис ТОП СТОРИИ

Турскиот театар во Скопје склучи договор со “Универзал Балкан“ вреден 4,4 милиони евра

Редакција
Националната установа Турски театар – Скопје склучи договор за изведба на фасада и облагање на кровни површини на објектот на театарот со градежно проектантско трговско...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Турскиот театар од Скопје склучи договор со Универзал-Балкан вреден 3,7 милиони евра

Редакција
Национална установа Турски театар – Скопје склучи договор за изведба на фасада и облагање на кровни површини на објектот на театарот со градежно проектантското трговско...
Локално

Пронајдено починато лице во објектот на Турски театар

Редакција
Во објектот на Турски театар во Скопје вчера било пронајдено починато лице. Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен вчера околу 18.00 часот во СВР...