еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Младо момче нападнато во автобус на ЈСП од две повозрасни лица

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека на 05.05.2024 година во во 21.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градски автобус на подрачјето на Карпош, Н.Ј. (23) од Скопје бил физички нападнат од Ј.И. (58) и 50 – годишната Л.И., двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голем дел од угостителските објекти во Маврово ги испуштаат отпадните води во езерото или во Радика

Редакција

Надлежните да земат цевче за да дишат за да ја сфатат итноста на нашата состојба, порачаа пациентите со цистична фиброза

Редакција

Добил 7 стана од наследство: Каков имот пријавил Владимир Панчевски

Редакција