еМагазин
Image default
Бизнис

Наталија Алексова реизбрана за член на Управниот одбор на ТТК Банка

Со Решение на гувернерката на Народната банка од 11.03.2024 година, издадена е претходна согласност за повторно именување на Наталија Алексова за член на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје, со нов мандат од четири години сметано од 26. март 2024 година, информираат од Банката преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колкави надоместоци добил менаџментот на ТТК Банка лани

ТТК Банка ќе дели дивиденда

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали од новиот протокол за автомат клубовите: Најмногу едно лице на 5 квадрати

Редакција

„Мапа за планирање на патување“ на „Виз ер“: Како најлесно да ги проверите ковид-правилата за посакуваната дестинација

Редакција

(ВИДЕО) Ќе биде поголем за 40% од Сити мол: Еве како ќе изгледа Ист Гејт Мол

Редакција