еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

На членовите на НО на Македонијатурист лани исплатени 2.2 милиони денари

На членовите на Надзорниот одбор (НО) на Македонијатурист АД Скопје лани за надоместоци им се исплатени 2.229.100 денари бруто, а во 2022 година 1.489.647 денари бруто, стои во Годишниот извештај на Друштвото за работењето минатата година, објавен преку Македонската берза.

Во април, според податоци од извештајот на членовите на НО, Верица Хаџи Василева-Марковска, претседател, Тито Беличанец, член, Ванчо Узунов, член, Васил Поповски, член и Григор Копров, член, им престанал мандатот, а за нови членови се избрани Дoне Tаневски, претседател, Владо Богдановски, член, Ѓорѓи Јанчевски, член, а во НО останува Хаџи Василева-Марковска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонијатурист ќе дели дивиденда, кои се најголемите акционери

Македонијатурист со драстичен раст на добивката

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил разрешениот директор на болницата во Струга, Мухамед Асани

Редакција

Делчо Крастев именуван за член на Управниот одбор на УНИ Банка

Редакција

17 излечени, 11 починати од коронавирусот во Македонија

Редакција