еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

На 22. мај ќе се прегласува на седум избирачки места

На 22 мај ќе се прегласува на седум избирачки места, информираа денеска од Државната изборна комисија (ДИК).

Прегласување ќе има на шест избирачки места во Петтата изборна единица и на едно избирачко место во Шестта изборна единица.

Во петка ќе се прегласува на избирачки места 1470/1, 1470 во Општина Долнени, избирачко место 1184, избирачко место 1202 во Општина Крушево, избирачкото место 1844 во Општина Струга и избирачко место 1272 во Општина Охрид, а во шестка на избирачкото место 2101 во Општина Желино.

Фото: Игор Бансколиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ердоган: Шведска да не очекува поддршка од Турција за влез во НАТО

Редакција

Започна судењето за „Беса Транс“

Редакција

За ВМРО-ДПМНЕ на маса се само предвремени парламентарни избори, другите опции повеќе не важат

Редакција