еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

На 23-годишната Елена ѝ се потребни средства за лекување по доживеан мозочен удар

23-годишната Елена Маџова, доживеа мозочен удар два месеци откако се пресели да живее во Словенија.

По операција на Клиниката во Љубљана таа е во кома веќе 3,5 месеци.

Потребно е лекувањето да го продолжи во Турција, за што се потребни 50.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворени се телефонски броеви за донации за 23-годишната Елена која е во кома, по мозочен удар

23-годишната Елена е во кома по доживеан мозочен удар, потребни се средства за лекување во Турција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Русија ќе го премести нуклеарното оружје во близина на границата на НАТО

Редакција

Уставни измени: Дали притворот на Мијалков е причината за немирот на Али Ахмети?

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе ги отворат „картите“: Избори или промена на Уставот

Редакција