еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нема јавни податоци за фирмата која ја презема „Тор индустрис„ на внукот на Ахмети, Дрин

За фирмата “Американ Интернешнл Холдиннгс Инкорпорејтед“ од сојузната американска држава Тексас, која ја презема „Тор индустрис„ на внукот од брат на лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, Дрин Ахмети, нема јавни податоци, објави КОД, кој се емитува на телевизијата Телма.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дрин Ахмети се повлекува: Фирмата на внукот на Ахмети, која има удел во “Соравија“ е преземена од американска компанија

Фирмата од „Тор индустрис„ беше преставена како успешна и водечка фирма на светскиот пазар.

КОД неодамна објави и дека Дрин Ахмети токму од Тексас, добил бизнис партнер – Ник Мехмети, кој води бизнис асоцијација, во Далас имал стриптиз клубови, а неодамна и го придружувал министерот за образование и наука, кадар на ДУИ, Јетон Шакири, на средби со дијаспората во САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Дрин Ахмети, внукот на лидерот на ДУИ, кој се повлекува од „Тор индустрис“, која има удел во „Соравија“

(Фото) Внукот на Али Ахмети добил бизнис партнер од Тексас, открива КОД

Фото: ТВ Сител

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шест жртви во поплавите во Словенија, штетата над половина милијарда евра

Редакција

Предметот за стечај на штипска „Баргала“ се враќа на повторно судење во Основниот суд

Редакција

Од Ковид-19 починале 16 лица кои по вторпат се заразиле со Ковид-19

Редакција