еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Нова влада на ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди„ и ЗНАМ до 20. јуни, најавува Милошоски

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на партијата, Антонио Милошоски на Х (Твитер) најави нова влада на ВМРО-ДПМНЕ, коалицијата „Вреди„ и ЗНАМ – За наша Македонија, до 20. јуни.

Што испреговараа ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на албанските опозициски партии, „Вреди“, според најавите треба да биде познато утре, а во медиумите веќе се објавуваат неофицијални информации кој што ќе добие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова влада ќе биде договорена до петок, најави Таравари

„Вреди“ доби пратеник плус, “Европскиот фронт“ на ДУИ изгуби

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Второ издание на Skopje Light Art District: Скопје какво што не сте го виделе

Редакција

(ФОТО) Две третини од пратениците вакцинирани до 16 часот, вели Џафери

Редакција

Мицотакис за железничката несреќа: Како премиер им должам на сите едно големо извинување

Редакција