еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Од денеска попладне дождови, на некои места пообилни

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со повремени врнежи од дожд, локално пообилни и поројни, над 20 литри на метар квадратен, проследени со појава на грмежи.

Ќе дува засилен до силен ветер од јужен правец, над 70 километри на час.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната од 13 до 18 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Во делови од котлината врнежите повремено ќе бидат поројни, проследени со појава на грмежи. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 17 степени.

И во деновите потоа ќе се задржи променливо облачно време со повремен локален дожд, но со слаб интензитет.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

До среда продолжува периодот на топло време со високи утрински и дневни температури

Редакција

(ВИДЕО) Епидемиологот Даниловски: Ова сега што се случува е почеток на есенско зимски бран

Редакција

Во недела започнува летното сметање на времето

Редакција