еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Општина Сарај остана без градоначалник, Блерим Беџети стана пратеник

Скопската општина Сарај остана без градоначалник. Кадарот на ДУИ, Блерим Беџети вчера и официјално стана пратеник.

Таму ќе треба да се организираат предвремени локални избори за да Општината добие нов градоначалник.

Градоначалникот на Општина Тетово, лидерот на Беса, Биљал Касами, исто така доби пратенички мандат на последните парламентарни избори, но тој го врати истиот, за да остане градоначалник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пратеникот Талат Џафери останува технички премиер до избор на новата влада 

Фото: Беџети/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како пациенти со кардиолошки заболувања да се заштитат од корона вирусот

Редакција

Се воведува кривичното дело „Демнење“, а нападот врз новинари ќе се третира како напад врз службено лице

Редакција

Граѓаните да не се мачат да одат во Фонд за здравство за исплати на породилно, боледувања, надоместоци за ортопедски помагала

Редакција