еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски вечерва ќе биде екстрадиран во Македонија

Првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, вечерва од Турција ќе биде екстрадиран во Македонија, објави порталот 24info.mk.

Тој ќе слета на скопскиот аеродром од каде директно ќе биде спроведен во Истражниот Затвор Скопје (Шутка).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во прашање се денови за испорачување на Палевски во Македонија, тврди Лога

Фото: Палевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фијат Цановски ќе бара отштета од 40 милиони евра за уривањето на „Космос“

Редакција

„Срамота е вицепремиер да вози Цитроен ксара, 22 години стара„: Твитер реакции за опожареното возило кое го користел Артан Груби

Редакција

АВМУ бара јавната пропаганда за референдумот да се одвои од другите содржини на медиумите

Редакција