еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потребни сме му на 11-годишниот Омер, кој има трајно оштетување на слухот

11-годишниот Омер има трајно оштетување на слухот и моментално е без функционален кохлеарен имплант.

„Тој не се откажува и покрај сите потешкотии редовно следи настава. Мајката на Омер, мајка на 5 дечиња, грчевито се бори за своето дете и на секој можен начин се обидува да му обезбеди нормално детство на нејзиниот син.

Сега е соочена со тешка состојба, состојба која го отежнува и онака тешкиот живот на малиот Омер, а излезот го гледа во нашата и ваша помош. Поправката чини 100.000,00 денари,“ се вели во апелот за помош на ecrowd.mk.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од Ковид-19 починале 12 лица, дополнително пријавени уште тројца

Редакција

Општина Карпош на привремени вработувања ќе потроши 67.000 евра

Редакција

Од сепса почина новороденче од Прилеп, мајката ги обвини сестрите и докторите за негрижа

Редакција