еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за две лица за убиството на докторот Ацо Трпковски

Две од приведените три лица за убиството на матичниот лекар Ацо Трпковски во скопска Железара завршија во притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што е познато за убиството на докторот Ацо Трпковски: Три лица се приведени, кој е мотивот?

Откако беше завршен нивниот распит, Основното јавно обвинителство Скопје од судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје побара мерка краткотраен куќен притвор во траење од 48 часа и истиот е прифатен и определен.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови 920 случаи на Ковид-19 од 3.338 тестови, 119 се реинфекции

Редакција

Детален преглед на активни случаи со Ковид-19 по скопските општини

Редакција

Детален преглед на состојбата по болниците каде се лекуваат пацинети со Ковид-19

Редакција