еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Раст на каматните стапки на депозитите и кредитите во февруари

Податоците на Народна банка покажуваат годишен раст на просечната каматна стапка на вкупните депозити од 0,76 п.п., при што во февруари таа изнесува 1,76 п.п.

Просечната каматна стапка на вкупните кредити бележи годишен раст од 0,52 п.п. и изнесува 5,52 п.п.

Повеќе детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вакцинирајте се, во Европа и светот веќе се воведуваат ограничувања за невакцинираните граѓани, порача Филипче

Редакција

Владата ќе подели ваучери од 6.000 денари на 100.000 граѓани за одмор во Македонија

Редакција

Судењето за “Рекет“ денеска затворено за јавноста, Боки 13 се пожали дека го нападнале затворски службеници

Редакција