еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

СДСМ потврди 4 кандидатури за претседател на партијата, на Златко Ристевски не е прифатена

СДСМ потврди четири кандидатури за претседател на партијата, а на Златко Ристевски од Битола не е прифатена поради неисполнување на критериумите пропишани со Статутот и Правилникот на партијата, информираа од таму.

На 30. јуни во „трката„ за претседател на партијата ќе учествуваат поранешните министри, сега пратеници, Венко Филипче и Славјанка Петровска, директорот на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони (ТИРЗ), Јован Деспотовски и заменик министерот за информатичко општество и администрација, Александар Бајдевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Славјанка Петровска најави кандидатура за претседател на СДСМ

Филипче поднесе кандидатура: Не само со Заев, имам добри релации и со други функционери и членството

Нов механизам преку кој СДСМ ќе дејствува како опозиција, најави Деспотовски при поднесување на кандидатурата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Детали за исчезнатите млади Македонци: Роденденска забава на Халкидики се претвори во кошмар

Редакција

Евроамбасадорот Жбогар заигра на „Македонско девојче“: Му била омилена песна

Редакција

(Фото) Отворена продавницата Superdry во Скопје Сити Мол: Нов член на семејството Fashion Group

Редакција