еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Славјанка Петровска најави кандидатура за претседател на СДСМ

Министерката за одбрана во заминување, Славјанка Петровска најави дека ќе се кандидира за претседател на СДСМ. Таа информацијата ја потврди за ТВ 24.

Изборот за претседател на СДСМ ќе се случи на 30. јуни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ ќе избира претседател на партијата на 30. јуни

Фото: МО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарската такса за рускиот гас ќе ја зголеми цената на струјата и парното за 20%

Редакција

Трагедија: Во Брегалница се удави 14-годишно момче

Редакција

Безбедносните сили во Мјанмар досега убија повеќе од 500 цивили, меѓу кои има и деца

Редакција