еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Смени во Одборот на директори на Раде Кончар – Апартна техника

Од Раде Кончар – Апартна техника АД Скопје преку Македонската берза информираат за промени во Одборот на директори.

За нови членови на Одборот се избрани Горан Марковски, Татјана Лазаревски, Мартин Кочмановски (неизвршен член), Доновски Ѓорги, а Киријас Корина Џалева е реизбрана.

Членови на Одборот повеќе не се Јана Стојкова Каневче, Марко Андонов, Горан Јанчиќ и Горан Коевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Раде Кончар – Апаратна техника ќе дели дивиденда од 125 денари по акција

Цената порасна: Голден Арт за 7 милиони евра ја купува управната зграда на Раде Кончар – Заеднички дејности

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лицата кои се вакцинирале со „Синофарм“ под итно да се вакцинираат со трета доза, вели директорот на Клиничкиот центар во Ниш

Редакција

Јовески тврди дека за случајот со пожарот во модуларната болница во Тетово немало обид за влијание и притисоци

Редакција

(ГАЛЕРИЈА) Копаоник годинава е хит дестинација за скијање за Македонците

Редакција