еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Технокомерц ќе дели дивиденда од 50 денари бруто по акција

Технокомерц АД Скопје ќе дели дивиденда од добивката остварена лани, соопшти Друштвото преку Македонската берза.

Вкупната сума за оваа намена е 980.850 денари, а вредноста на дивидендата по акција е 50 денари бруто.

Последен ден за тргување со право на дивиденда е 13. јуни 2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Технокомерц лани со добивка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали од Обвинителството за групната тепачка во Кавадарци во која е убиен маж

Редакција

Од УНЕТ по хакерските напади на македонските „Анономуси“: Ниеден серевер и сајт не се 100 проценти сигурни, нападите зависат од целта

Редакција

Османи вели дека „топката“ е кај Бугарија: Не работиме на ништо ново

Редакција