еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски телеком доминира на пазарот на Интернет со широк опсег

Агенцијата за електронски комуникации ги објави податоците за уделот на операторите во бројот на активни претплатници со фиксен пристап до интернет со широк опсег за третиот квартал од 2018 година.

Најголем удел има Македонски Телеком од 40,06% потоа следуваат Оне.ВИП со 30,22%, Роби со 15,73%, Кабел Нет со 1,29%, Неотел со 1,28%, Инел Интернационал со 1,28%, Мултимедија Нет со 1,07%, Кабле Калл со 0,92% и останатите со 8,15%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Македонски телеком“ има поголем удел од „Оне.Вип“ во приходите од мобилна телефонија

„Македонски телеком“ бележи раст, а „Оне.Вип“ пад во уделот на пазарот на мобилна телефонија

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даночниот експерт Павле Гацов: Од прогресивниот данок најголема добивка ќе има државата

Редакција

Сите детали за новите платежни картички: Кој ќе добие пари за купување македонски производи и услуги?

Редакција

(Фото) Претседателот прав домаќин: Пендаровски со сопругата ги прошетаа амбасадорката на САД, Кејт Брнс и нејзиниот сопруг во Галичник

Никола Осило