еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски телеком доминира на пазарот на Интернет со широк опсег

Агенцијата за електронски комуникации ги објави податоците за уделот на операторите во бројот на активни претплатници со фиксен пристап до интернет со широк опсег за третиот квартал од 2018 година.

Најголем удел има Македонски Телеком од 40,06% потоа следуваат Оне.ВИП со 30,22%, Роби со 15,73%, Кабел Нет со 1,29%, Неотел со 1,28%, Инел Интернационал со 1,28%, Мултимедија Нет со 1,07%, Кабле Калл со 0,92% и останатите со 8,15%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Македонски телеком“ има поголем удел од „Оне.Вип“ во приходите од мобилна телефонија

„Македонски телеком“ бележи раст, а „Оне.Вип“ пад во уделот на пазарот на мобилна телефонија

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Буџет 2019 година: Владата ќе потроши 3,5 милиони евра на „Скопје 2014“

Никола Осило

„Шкорпион груп“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за технолошко чистење во РЕК Битола вреден 147.000 евра

Никола Осило

Оставка си поднесе заменик директорот на „Факом“, Бојан Јордановски назначен за ВД генерален директор

Никола Осило