еМагазин
Image default
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Предлог-амандманите за Законот за јавното обвинителство се поднесени, Дескоска да го провери мејлот

Рената Десковска лаже како Зоран Заев. Срамен е начинот на кој што таа и Заев ги злоупотребуваат државните институции во одбрана на лагите и манипулациите на Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ по реакцијата на Министерството за правда дека до нив не стигнале предлог-амандманите за Законот за јавното обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ.

“Ја повикуваме Рената Десковска да го отвори сопствениот маил и да каже дали добила или не порака од претседателот на Комисијата за правни работи на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Менкиноски точно во 16 часот 19 минути и 16 секунди?

За да се смали просторот за манипулации еве и помош на Десковска. Во прилог Ви испраќаме слика од маилот во кој што се испратени амандманите во атачмент.

Го разбираме Зоран Заев и СДСМ дека се во паника и не знаат што да прават, но лажењето на граѓаните не е опција и не смее да биде случај.

ВМРО-ДПМНЕ ги поднесе предлог амандманите во насока на подобрување на предлог законот, кој е клучен за правосудството во државата, нашите предлог амандмани се во согласност со меѓународното право, праксата на меѓународните судови и конвенциите за заштита на човековите права“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Министерство за правда го демантира Мицкоски: Амандмани за Законот за јавно обвинителство не се доставени

ВМРО-ДПМНЕ доставила 65 амандмани за законот за СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителството отфрли кривична пријава за злоупотреба на службена положба против десет судии

Редакција

Пукање во Чаир: Функционерот од ДУИ, Ваљон Беља застрелан во потколеницата

Никола Осило

Рахиќ за РСЕ открива каде е сместена притворената Катица Јанева

Редакција