еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Убиецот од Стајковци прво со метална шипка ја убил снаата, а потоа братот

Јавното обвинителство соопшти нови детали за двојното убиство во Стајковци, кое се случи на 14. мај.

Осомничениот за убиствата, Љ.К. (66) прво ја нападнал снаата, С.К. (57), удирајќи ја повеќе пати со метална шипка по главата, а потоа го пресретнал и братот, В.К. (64), на кого исто така со шипката му нанел смртоносни повреди.

По убиствата тој беше хоспитализиран.

Од Министерството за внатрешни работи пак информираа дека на осомничениот му е определена мерка притвор во траење од 30 дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

67-годишниот маж од Стајковци го убил братот и сопругата на друг брат кој бил починат

Двојно убиство во Стајковци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Ново шокантно видео од Шангај: Како децата одат во училиште

Редакција

Скопjанец со објава на Фејсбук им ја загрозил сигурноста на пратениците

Редакција

(Галерија) Градски парк преполн, граѓаните уживаа во кино на отворено

Редакција