еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фатмир Етеми купи 84 акции во Комерцијална банка

Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека Фатмир Етеми, член на Надзорниот одбор на Банката и сопственик на ЗСФ-КОМ ДООЕЛ, се стекнал со 84 обични акции издадени од Банката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чифлиганец избран за заменик претседател, а Максимовска Стојкова за претседател на НО на Комерцијална

Комерцијална не ги објави примањата на Фатмир Етеми, член на НО, кој купи 500 акции на Банката

Кој е најголем акционер во Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три фирми побаруваат 1,2 милион евра: Отворена стечајна постапка за штипски „Бетон“ 

Редакција

Апел од ЦУК заради влошување на времето

Редакција

Од Ковид-19 починале 10 лица, дополнително пријавени уште четворица

Редакција