еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Тешка сообраќајка на Партизанска, остатоци од автомобил под мостот Влајко

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово во скопско Влае, кај мостот Влајко, а oстатоци од автомобилот и траги од кочењето сведочат за истата.

„Денеска (07.05.2024) во 02.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански одреди“ и ул.„Ангел Динев“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(32) од Скопје и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.А. (27) од с.Сарај, скопско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Е.С., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Возачот Б.А. се здобил со телесни повреди констатирани во Градска општа болница „8 Септември“, додека неговиот сопатник И.А.(32) од с.Љубин, скопско, исто така, се здобил со телесни повреди констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“,“ информираа од МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Видео: ТВ Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мекдоналдс нема да влезе на македонскиот пазар

Редакција

Косово во знак на благодарност што Македонија гласаше за негов влез во Интерпол, може да ги испорача лицата кои ги бара македонската полиција

Редакција

Осуденици ќе извршуваат општокорисна работа во јавните претпријатија на Град Скопје

Редакција