еМагазин

Tag : Влае

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Тешка сообраќајка на Партизанска, остатоци од автомобил под мостот Влајко

Редакција
Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово во скопско Влае, кај мостот Влајко, а oстатоци од автомобилот и траги од кочењето сведочат за истата. „Денеска (07.05.2024)...
Бизнис

Трговскиот ланец „Жито маркети“ отворија продавница во Влае

Редакција
Жито Маркети ја отворија својата нова продавница во Скопје, со којашто сега мрежата на овој национален трговски ланец во главниот брои 18 маркети, информираат од...
Локално

(Фото) Приведен дилер во Влае: Продавал од „убавото“

Редакција
На 13.11.2020 околу 17 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Скопје во скопската...
Локално ТОП СТОРИИ

„Филм“ во Влае: Банда маскирани лица вооружени со автомати ограби казино

Редакција
Петмина маскирани и вооружени разбојници со автоматски пушки ограбиле казино на „Адмирал“, на булевар „Партизански одреди“ во Порта Влае. Разбојниците ги одзеле парите од дневниот...