еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Чифлиганец, Наумоски, Антевски и Максимовска остануваат во Надзорниот одбор на Комерцијална

Од Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информираа дека Народната банка издала согласност да професорката Александра Максимовска Стојкова, Ванчо Чифлиганец, управителот на Адора Инженеринг ДООЕЛ, (која е најголем акционер во Банката), Горан Антевски, управителот на Раде Кончар ТЕП Скопје, Сашо Наумоски, главен извршен директор на Витаминка АД Прилеп, Фатмир Етеми, сопственикот на ЗСФ КОМ ДООЕЛ, и на Ивана Милковска Симева и Петар Теговски, бидат членови на Надзорниот одбор на Банката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сава Димитрова и Таки Фити не се повеќе членови на НО на Комерцијална банка

Нивниот мандат е четири години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комерцијална не ги објави примањата на Фатмир Етеми, член на НО, кој купи 500 акции на Банката

Кој е најголем акционер во Комерцијална банка

Комерцијална ги објави примањата на членови на НО, Димитрова, Фити и Максимовска-Стојкова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сребро и бронза за македонски ученици на Олимпијадата по природни науки во Доха

Редакција

Твитер му „закачи“ нов алијас на министерот за надворешни работи: Никола Димитров – Никиликс

Редакција

Каков имот пријавил Љупчо Коцевски, кој е избран за нов државен јавен обвинител

Редакција