еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП Струмица транспорт склучи договор со Аутомакедонија вреден 6,9 милиони евра

Јавното сообраќајно претпријатие Струмица транспорт Струмица, склучи договор за набавка на електрични автобуси за јавен превоз (финансиски лизинг) со друштвото за внатрешен и надворешен промет Аутомакедонија АД Скопје.

Вредноста на договорот е 429.933.595 денари или 6.990.790 евра.

Сите детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Девет компании доставиле понуди за јаглен за РЕК Битола, понудите ги исполнуваат бараните количини, велат од ЕСМ

Редакција

Директорот на ЈП „Паркови и зеленило”, Зухејр Реџепи поднесе оставка

Редакција

(Фото) 14-годишната Вања Ѓорчевска не е единственото дете кое го бара МВР, активни се потерници за уште шест малолетници

Редакција