еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе го отвори ли “Лидл“ првиот маркет во Битола?

Независен објави дека до крајот на летото се очекува во Битола да се отвори маркетот на германскиот трговски синџир „Лидл“ во населбата Дулие, на влезот на Битола од страната на Прилеп и Скопје.

„Лидл“ според плановите треба да биде завршен до август 2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Лидл почна со изградбата на логистичко-дистрибутивниот центар во Куманово, ќе користи струја од обновливи извори, а отпадот ќе го рециклира

Неодамна во Куманово компанијата почна со изградбата на логистичко-дистрибутивниот центар.

Најава за отпочнување на изградба на маркет на „Лидл“ од следниот месец, има и за Кавадарци, како што пишуваше неодамна еМагазин, а компанијата планира и маркет и во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Лидл во Македонија веќе работат над 100 лица

Зошто отварањето на маркетите на Лидл во Македонија ќе доцни?

Маркетот на Лидл во Битола ќе биде изграден до следното лето, до него ќе има и трговски комплекс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Koja e Невенка Стаменковска Стојковски, која од ВМРО-ДПМНЕ е предложена за заменик министер за информатичко општество и администрација

Редакција

Иван Штериев и Александар Стојков влегоа во Одборот на директори на Централниот депозитар за хартии од вредност

Редакција

Изградбата на пругата кон Бугарија ќе продолжи во првиот квартал следната година, најави Бочварски од Софија

Редакција