еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

11 лица биле на возраст од 30 до 49 години: За една недела 159 смртни случаи од Ковид-19

Податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) за периодот од 14 до 20 декември покажуваат дека за тој период во Македонија се регистрирани 159 смртни случаи од Ковид-19.

“Пријавени се 159 смртни случаи од 25 града, со намалување од 8,6% во однос на минатата недела.

Во однос на возраста, 131 лице биле над 60 години, 17 лица на возраст од 50-59 години, 8 смртни случаи се пријавени од возрасната група 40-49 години и три случаи од возрасната група од 30-39 години“, стои во извештајот на ИЈЗ, кој еМагазин редовно го пренесува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За една недела 59 деца до 9 години заболеле со Ковид-19

Намалување за 16,9%: За една недела 4.585 нови случаи на Ковид-19

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвор од 30 дена за Катица Јанева

Редакција

Сончево време претпладне, попладне и утре нестабилно со поројни дождови

Редакција

Уште 35 авганистански граѓани ја напуштија Македеонија

Редакција