еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се тромбоцити од крвна група 0+

На социјалните мрежи се шири апел за потребна крвна група 0+.

„Ве молам, секој што е крвна група 0+ и што сака да дарува утре сабајле да ми пише во инбокс, потребни се тромбоцити“.

Сите заинтересирани нека пишат во инбокс на Ивана Серафимовска.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Cycle4Charity – хуманитарна велодружба на IT компанијата Intertec за помош на социјално загрозени семејства 

Редакција

Да ги нахраниме гладните: Црвен Крст ќе собира донации на храна пред хотел „Мериот“

Редакција

(Фото) Оштетен им е покривот и мебелот: Мајка и ќерка од Тимјаник бараат помош по невремето во Неготино

Редакција