еМагазин
Image default
Да помогнеме

Главинчевски пет години е во количка, потребни се средства за да застане на нозе

Кире Главинчевски (30) од Битола е татко на едно дете и сопруг, кој во 2013 година доживеа несреќа при скок во вода и од тогаш сум неподвижен во инвалидска количка.

„За да се подобри мојата состојба последна надеж имам со трансплантација на матични клетки во рбетниот столб во Центарот за трансплантација на матични клетки во Панама (Stem Cell Institute Panama https://www.cellmedicine.com/).За таа операција ми се потребни финансиски средства кои јас и моето семејство не можеме да ги обезбедиме па затоа ве замолувам за ваша помош за исполнување на мојот сон и сонот на моето семејство повторно да ме види на нозе“, вели Кире.

Броеви за донации:

143-471 ОНЕ ВИП

070-143-108 ТЕЛЕКОМ

Сметки за донации

Жиро сметка

210-7000006469-32 NLB Banka

Девизна сметка

Kire Glavincevski

Ul.Car Samoil Br.140/2-6 Bitola

IBAN Code MK07210501609611550

Bank Name NLB BANKA AD SKOPJE

Bank Address Majka Tereza br.1

Country MAKEDONIJA

SWIFT TUTNMK22

извор и фото: Фејсбук профил на Кире Главинчевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Донирај за остварување на еден долгогодишен сон, донирај за Неделка

Редакција

Осумгодишната Ивана за 10.000 евра може да го загуби видот, да не дозволиме

Редакција

На студеното време бездомниците се згрижуваат: Еве на кои броеви може да ги пријавите

Редакција