еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

27-годишно лице се обидело да нападне лекар во Градска болница, скршило биро и компјутер

Синоќа во 03 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.К.(27) од Скопје затоа што околу 01:10 часот во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ се обидел физички да нападне лекар кој бил на работното место, а оштетил едно работо биро и компјутер.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски Телеком ја гаси старата 3G технологија

Редакција

Седуммина обвинети за настаните пред Собранието кои признаа вина, добија условни казни

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ останува во македонското Собрание

Редакција