еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на младо вино кај Свето во „Тиквеш“

Традиционално по 10.пат винарската визба „Тиквеш“ го организираше Фестивалот на младо вино, на кој присуствуваа голем број јавни личности, соработници на винарницата, претставници на дипломатскиот кор, институциите, бизнис секторот и на медиумите од земјава и регионот.

И оваа година, согласно својата трајна определба за општествено одговорно делување, „Тиквеш“ им овозможи на сите посетители на Фестивалот да дадат свои парични донации, кои заедно со дополнителни финансиски средства што ќе ги одвои компанијата, ќе бидат наменети за изградба на детско игралиште во Кавадарци.

Ви пренесуваме дел од атмосферата преку фотографии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Јубилеен 10. Фестивал на младото вино во „Тиквеш“ : Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На скопјанец „му пукнал филмот“: Му го запалил џипот „БМВ Х-6“ на газдата поради неисплатени плати

Никола Осило

Поради стечај, акциите на Топлификација исклучени од котација на Македонската берза

Редакција

Управата за финансиска полиција вработува, плата од 26.493 денари

Никола Осило