еМагазин
Image default
Македонија

Јадранка Костова и Александар Чомовски дел од тимот на телевизијата 1ТВ

Новинарите Јадранка Костова и Александар Чомовски, ќе бидат дел од тимот на телевизијата 1ТВ, информира телевизијата.

Тие ќе бидат во улога на домаќини на денот, дел од новиот концепт на отвореното студио „Студио 1“ на 1ТВ.

За содржините во останатите три дена од неделата задолжени ќе бидат и главниот и одговорен уредник- Ацо Кабранов, Сашо Ордановски и Анета Кочишки, информираат од телевизијата.

Фото: 1ТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судење „27 април“: Чавков околу 18 часот бил во неговата канцеларија во „Технометал Вардар“, вели негов поранешен обезбедувач

Редакција

МОН и СОНК се договорија: Наставниците ќе добијат зголемување на платите за 10 отсто

Никола Осило

Заев не сака да биде претседател

Редакција