еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 16 лица во општина Тетово, плата до 26.500 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 16 државни службеници во Општина Тетово. Се бараат кандидати за соработници, референти, самостојни референти и советници во различни сектори.

Платите во зависност од работното место се движат од 15.500 до 26.500 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антони Пешев, Хари Костов, Павле Богоевски: Оставките реткост во македонската политика

Никола Осило

Поголема плата сакаат и 81.000 граѓани со блокирани сметки

Никола Осило

„Трготекстил малопродажба“ во загуба од 4,2 милиони денари

Никола Осило