еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за катастар нa недвижности на привремени вработувања ќе потроши 6,8 милиони денари

Агенцијата за катастар на недвижности распиша тендер за набавка на услуги од агенции за привремени вработувања.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 6.800.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Намалено пазарното учество на Комерцијална банка во вкупните кредити и депозити

Редакција

Пендаровски повика на лидерска: Не е време за разочарување, туку за обединување

Редакција

Во блок-трансакција продадени 33.675 акции од „Современ дом“

Никола Осило