еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мицотакис победи, на ред е МИЦКОтакис„: Твитер реакции за изборите во Грција

Киријакос Мицотакис е новиот премиер на Грција. Вчера на парламентарните избори во Грција неговата партија Нова демократија ја победи владејачката СИРИЗА на Алексис Ципрас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грција: Нова Демократија ја победи СИРИЗА и може да формира еднопартиска влада, Златна зора не влезе во Парламентот

Ципрас: Со крената глава ја прифаќаме одлуката на народот

Мицотакис по победата на изборите: Грција повторно гордо ја крева главата

Разбирливо изборите во Грција предизвикаа голем интерес и во Македонија, а еве дел од твитовите:

Фото: Фејсбук/Мицотакис

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Повторно грда слика: Вреќа со градежен шут на дното на Охридско езеро

Редакција

Училиште „Братство единство“ во Дебар сега е „Пенестија“, а „Здравко Чочковски“ се вика „28 ноември“, според денот на албанското знаме

Редакција

Унгарскиот министер за надворешни работи, Сијарто: Срамно е што ЕУ не донесе одлука за преговори денеска

Редакција