еМагазин
Image default
Локално

Актерот Милан Тоциновски е човекот кој двајца Кинези го бркаа со сатар низ скопска Лептокарија

Не е точно дека не сум ја платил сметката во импровизираниот кинески ресторан во „Лептокарија“, јас не ни нарачав храна, бев нападнат откако дадов неколку забелешки за високата цена на храната и за бавната услуга, сведочи за Плусинфо познатиот актер Милан Тоциновски, кој вчера како гром од ведро небо се нашол во драматична сцена како од филмовите на Џеки Чен и за миг станал жртва во страотна бркотница со сатар во скопскиот трговски центар.

Целата сторија ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР: Приведени Кинезите кои со сатар бркаа муштерија

Фото: Фејсбук/Милан Тоциновски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Воз удри во „Мазда“ кај Кондово: Повреден возачот на автомобилот

Никола Осило

Сопружници пред развод со остар предмет и насилство „расчистувале“ расправија

Редакција

Скопјанец пријавен за напад врз малолетна девојка

Никола Осило