еМагазин
Image default
Локално

Сакал да бега со „Волво“ во кое „спакувал“ 11 мигранти

На 13.04.2019 година околу 22,00 часот на автопатот А1 Неготино-Градско (кај археолошкиот локалитет Стоби) од страна на униформирани полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор ,,Михајлово“ и полициски службеници од Одделот за организиран криминал било запрено патничко мoторно возило „Волво“ со скопски регистарски ознаки, при што возачот С.А. (22) од с.Петралица, се обидел да избега, но е лишен од слобода, информира МВР.

Во возилото биле пронајдени 11 лица-мигранти од кои едно лице од Ирак, едно лице од Пакистан, шест лица од Авганистан и три лица од Сирија. Известен е јавен обвинител.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Фронтера“ прегазил две жени во Кичево

„Халк банка“: Нема повредени при грабежот, парите се осигурани

Редакција

Бесплатнoто паркирање во Hug&Fly зоната на Меѓународниот аеродром Скопје е 10 минути

Редакција