еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Анима Мунди: Екстремитети, црева, глави, утроби расфрлани на улица во Визбегово!

Здружението „Анима Мунди“ на својот фејсбук профил објави фотографии од екстремитети, црева, глави, утроби расфрлани на улица во Визбегово

„Во држава во која казна се добива за продавање на зеленчук на улица, но не и за мачење и колење на животни по јавни површини – паркови, дворови и пред очи на сите – ова е реалноста со која се соочуваме!

Инспекторите ќе казнат сопственик кој своето куче го шета на поводник, но без маска (бидејќи е неагресивно а тоа е дозволиво со закон), но не и оние кои среде населена средина мачат и колат животни; не и оние кои ги товарат по возила, врзуваат глава и екстремитети тесно тесно за да не можатда се помрднат предизвикувајќи им при тоа страв, болка, мачење“, напишаа од здружението.

Фото: Анима Мунди

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил министер за земјоделство, Арјанит Хоџа

Редакција

Левица бара оставка, ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери, оти во Европскиот парламент се обрати на албански

Редакција

(Видео) „Не забораваме„: Цела Грција штрајкува на годишнината од трагичната несреќа кај Темпи

Редакција