еМагазин
Image default
Бизнис

„АрцелорМиттал“ се преименува во „Либерти“

Компанијата „АрцелорМиттал Скопје (ЦРМ) АД Скопје“ преку Македонската берза информира дека извршила промена на назив во „Либерти АД Скопје“ со извршен упис на промената во Централен депозитар за хартии од вредност.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Просечната нето-плата во септември 37.876 денари

Редакција

Македонски Телеком лани со раст на нето-добивката од 38,7%

Редакција

„Тетекс“ ја зголеми добивката

Редакција