еМагазин
Image default
Свет

Автомобил влета во карневалска поворка во Германија и повреди најмалку 30 лица меѓу кои и деца

Автомобил влетал во карневалска поворка во градот Волкмарсен во западна Германија, при што најмалку 30 лица биле повредени помеѓу кои и деца, јавуваат германските медиуми.

Возачот на автомобилот бил уапсен, а полицијата се уште не открива дали станува збор за инцидент или напад.

Според очевидците на настанот, возачот ја засилил брзината на автомобилот пред да влета во толпата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Конфликтот меѓу САД и Кина сериозна закана за светскиот мир

Никола Осило

Шпанија ја надмина Италија по бројот на заболени од корона вирусот

Редакција

Лобисти на Саудиска Арабија закупиле 500 соби на три месеци во хотел на Трамп

Никола Осило