еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Бетон“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улица „Благоја Стефковски“ вреден 265.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција, одржување на ул. „Благоја Стефковски“ од раскрсница со ул.15-ти Корпус до границите на ГУП- во три фази, во Скопје склучи договор со друштвото за градежништво  „Бетон“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 16.299.921 денари или околу 265.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Силјановска за прв пат во кампањата ги покажа сопругот и ќерката

Редакција

(Мега-галерија) еМагазин на Хидра: Идеален остров за романтика, а богами и за слабеење

Петре Димитров

Скопски „Бетон“ ја зголеми добивката

Никола Осило